Спорт

Валандовчанецот Петар Гугуљанов дебитираше во Македонската фудбалска репрезентација до 18 години

Петар Гугуљанов, една од најголемите фудбалски надежи на ФК Вардар, по потекло од Валандово, го одигра првиот меч во Македонската фудбалска репрезентација до 18 години. Нашиот тим го загуби првиот…

Прочитај повеќе

РК „Младост“-Богданци ќе отвори ракометна школа во Валандово

По Дојран, РК „Младост“ – Богданци ќе отвори ракометна школа за деца и во Валандово, на барање на валандовчани. Како што велат од Клубот,  веќе е остварена средба со родители…

Прочитај повеќе

Подготовки за меморијалниот турнир во мал фудбал „Начо Пирава“

На 14.06.2019-та година ќе започне меморијалниот турнир во мал фудбал „Начо Пирава“, кој годинава ќе се одржува по 11-ти пат. Пријавувањето на екипите се врши до 12.06.2019-та година, а ждребувањето…

Прочитај повеќе

Во Валандово ќе се одржи фудбалскиот „Хедис Куп“

На 08.05.2019-та година (среда) во спортската сала „Филип Втори“ во Валандово, ќе се одржи групната фаза од третиот круг на фудбалскиот „Хедис Куп“. На него силите ќе ги одмерат: „Џокер“…

Прочитај повеќе

Спортскиот портал МакФудбал голот на Марјан Костадинов од екипата на Младост од Удово го прогласи за гол на сезоната

Спортскиот портал МакФудбал, кој го следи македонскиот фудбал го прогласи сензационалниот гол на Марјан Костадинов од екипата на Младост од Удово за гол на сезоната. Повеќе можете да прочитате на…

Прочитај повеќе

Победа за КМФ „Проект-Цико“ по синоќешниот натпревар на домашен терен

По синоќешниот натпревар на домашен терен, КМФ „Проект-Цико“ со резултат 11:3 извојуваше победа над екипата на КМФ „Кратово“. Стрелци на натпреварот за „Проект-Цико“ беа: Костадинов (4), Тенекеџиев (3), Коцев (3)…

Прочитај повеќе

КМФ „Проект-Цико“ на домашен терен против КМФ „Црна Река“

На 07.03.2019-та година (четврток) со почеток од 20 часот, во спортската сала „Филип Втори“ – Валандово, КМФ „Проект-Цико“ ќе ги одмери силите со КМФ „Црна Река“. Натпреварот е дел од…

Прочитај повеќе

Победа за КМФ „Проект-Цико“ по синоќешниот натпревар со КМФ „Шкендија“

КМФ „Проект-Цико“ по синоќешниот интересен натпревар со многу голови против екипата на КМФ „Шкендија“, кој се одржа во спортската сала „Филип Втори“ – Валандово, со резултат (9:5) успеа да извојува…

Прочитај повеќе

КМФ „Проект-Цико“ против КМФ „Шкендија“ на домашен терен

На 28.02.2019-та година (четврток) од 20 часот, во спортската сала „Филип Втори“ – Валандово, ќе се одигра натпревар помеѓу екипите на КМФ „Проект-Цико“ и КМФ „Шкендија“. Натпреварот е дел од…

Прочитај повеќе

Пораз за КМФ „Проект-Цико“ по синоќешниот натпревар на домашен терен

Екипата на КМФ „Проект-Цико“ синоќа доживеа пораз (5:8) по натпреварот со КМФ „Железарец“, кој се одржа во спортската сала „Филип Втори“ – Валандово. Стрелци на КМФ „Проект-Цико“ беа: Костадинов (3)…

Прочитај повеќе

Страна 1 of 4

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password