Наркодилерот од Неготино продавал и во Валандово

Валандово / 11:21

Деновиве, на подрачјето на Неготино, по добиени оперативни сознанија, полициски службеници од Одделот за крим полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и Секторот за внатрешни работи Велес презедоа координирани мерки и активности.

По спроведената акција, приведен е неготинчанец, против кого ќе биде поднесена кривична пријава за „недозволено производство и пуштање во промет наркотични дроги и психотропни супстаници“ и ќе биде предаден на надлежен судија за понатамошна постапка откако кај него се откриени повеќе видови дроги кои ги продавал претежно во блиските јужните градови во земјата, како Неготино, Кавадарци, Демир Капија, Валандово и Струмица, на лица уживатели на дроги.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password