Детали за авторот

Вести

Актуелната претседателка на ОО на СДСМ – Валандово, Лазарова, ја поздрави одлуката за промена на претседателите на сите општински организации на партијата

Денес, претседателот на владејачката партија СДСМ, Зоран Заев, најави промена на сите претседателски места во општинските организации на партијата....

Прочитај повеќе
Вести

Денес на плоштадот во Валандово ќе се одржи Матурската парада

Денес (17.05.2019), во 12 ч., на градскиот плоштад во Валандово, матурантите од СОУ „Гоце Делчев“ Валандово ќе го изведат...

Прочитај повеќе
Вести

Годинешното издание на „Josifovo Summer Fest“ со три фестивалски вечери – од 23-25 август

Годинешното издание на летниот фестивал на отворено „Јосифово Самр Фест“ ќе се одржи од 23-ти до 25-ти август. Ова...

Прочитај повеќе
Вести

Училишниот бенд при СОУ „Гоце Делчев“ втор на државен натпревар

На Државниот натпревар на училишни оркестри – бендови што минатиот викенд се одржа во Скопје, „Аграр Бенд“ од СОУ...

Прочитај повеќе
Вести

Сите детали за овогодинешното издание на „Фолк Фест Валандово“ ќе бидат објавени на прес-конференцијата која е закажана за 21-ви мај

На 21-ви мај 2019 година (вторник) со почеток во 12.00 часот во просторот на ЕЛС на општина Валандово, ќе...

Прочитај повеќе
Вести

Општина Валандово со грант од 800 илјади денари ќе гради систем за прочистување на отпадни води

Општина Валандово, доби грант во висина од 800.000 денари од Министерството за животна средина и просторно планирање на Република...

Прочитај повеќе
Вести

Атрактивната фолкерка Сузана Гавазова на 29-ти мај на плоштадот во Валандово

Атрактивната фолкерка Сузана Гавазова на 29-ти мај со свој концерт ќе настапи на плоштадот во Валандово. Концертот е дел...

Прочитај повеќе
Вести

Временска прогноза за Валандово: Понеделник критичен ден за земјоделците и сточарите

Времето утре (петок), ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, a ќе дува и слаб ветар. Во сабота ќе...

Прочитај повеќе
Вести

Во Струмица ќе се одржи бизнис работилница на тема „Откријте го Вашиот потенцијал“ под менторство на консултантот Александар Кочовски

„Откријте го Вашиот потенцијал“ е темата на работилницата која под покровителство на River Soft ќе се одржи на 7-ми...

Прочитај повеќе
Вести

На денешен ден, 1960-та година во Валандово, роден е Ѓорѓе Иванов, Претседател на Р. Македонија

Актуелниот Претседател Иванов е роден во Валандово на 2-ри мај 1960-та година. Тој во моментов ги служи своите последни...

Прочитај повеќе

Страна 1 of 30

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password