Детали за авторот

Uncategorized

Денес во Валандово се одржаа Регионалните спортски игри на Независниот синдикат на полицијата

Денес во Валандово, на базенот „Егзит“ се одржуваат Регионалните спортски игри во организација на Независниот полициски синдикат. Право на...

Прочитај повеќе
Вести

Драгица Ѓавочанова ја има можноста да ги застапува интересите на валандовчани во новиот состав на парламентот

Доколку СДСМ и коалицијата „Можеме” успеат да формираат влада, интересите на валандовчани во парламентот ќе ги застапува Драгица Ѓавочанова...

Прочитај повеќе
Вести

Победата на СДСМ ја потврдува исправноста на политиките кои ги спроведуваме на локално и државно ниво вели Петар Зајков по вчерашните избори

По вчерашниот изборен циклус партиите имаа доволно време да ги сублимираат своите впечатпци и да ги анализираат силните и...

Прочитај повеќе
Вести

Перо Костадинов: Победија сите граѓани на Валандово

Вчера се одржаа Предвремените парламентарни избори – 2020. на кои победата ја однесоа СДСМ и коалицијата „Можеме“. Тенка победа...

Прочитај повеќе
Вести

Најголемите македонски „Тикток” ѕвезди се валандовчани

Ако не живеете под карпа, досега сте слушнале за апликацијата „Тикток“ која станува апсолутен хит во цел свет. Популарноста...

Прочитај повеќе
Вести Магазин

„Дини“ е најновото од ателјето „Занов”

Модниот дизајнер Мите Занов кој стои позади брендот „Занов” ја објави својата последна колекција „Дини”. Женствените креации од лелеави...

Прочитај повеќе
Вести

Јордан Стојановски прогласен за ученик на генерацијата 11/20

Ученикот при ООУ „Јосип Броз Тито“, Јордан Стојановски, е прогласен за ученик на генерацијата 2001/2020. Училишниот колектив му го...

Прочитај повеќе
Вести

Официјално потврден е уште еден случај на „Ковид-19“ во општина Валандово

Центарот за јавно здрацје – Струмица само што ја потврди информацијата дека денес е докажан уште еден случај на...

Прочитај повеќе
Uncategorized

АГАРТА ИНЖИНЕРИНГ ВРАБОТУВА

Агарта Инжинеринг – Струмица, компанија која се занимава со производство и монтажа на градежна столарија.Потребни квалификации: *Претходно работно искуство...

Прочитај повеќе
Вести

Николовски: Завршена е 70% од дистрибутивна мрежа на системот за наводнување во Валандовско

Завршена е 70% од дистрибутивна мрежа на системот за наводнување на Валандово во јужниот дел на долината на реката...

Прочитај повеќе

Страна 1 of 52

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password