Детали за авторот

Вести

Единствениот заразен со „ковид-19” од општина Валандово е негативен на вирусот

По речиси цел месец поминат во билница, денес Министерот за здравство Филипче јави дека пациентот од општина Валандово кој...

Прочитај повеќе
Вести

Градскиот пазар во Валандово и утре ќе работи со ограничена понуда

Утре, среда (13.05.2020 година) градскиот пазар во Валандово ќе работи. На истиот, ќе можат да се продаваат единствено земјоделски...

Прочитај повеќе
Вести

Црквата ги повика верниците на „Ѓурѓовденска” слава на манастирот во Валандово. Властите повикуваат на почитување на мерките.

Утре, 6-ти мај, за верниците од православна вероисповед „Св. Ѓорѓија” или „Ѓурѓовден“ според известувањето на црквата во манастирот „Св.вмч....

Прочитај повеќе
Вести

Регистриран првиот случај на коронавирус во Валандово

Во денешното онлајн обраќање, министерот Филипче потврди дека е регистриран првиот случај на коронавирус во Валандово. Директорот на ЈЗУ...

Прочитај повеќе
Вести

Објавен списокот на маркети кои ќе вршат достава во општина Валандово за време на полицискиот час преку викендот

Општина Валандово го објави списокот со маркети кои за време на продолжениот полициски час овој викенд ќе можат да...

Прочитај повеќе
Вести

„СОС Валандово“ во нова акција за помош на социјално загрозените семејства во општина Валандово

Иницијативата „СОС Валандово“ почнува нова акција за помош на социјално загрозените семејства во општина Валандово. На својата Фејсбук страница...

Прочитај повеќе
Вести

Во вонредна состојба во која се ограничени и посетите на лекар Државен завод за статистика ќе шета по домовите да врши анкета за невработеност

Дел од граѓаните во општина Валандово добија писмени известувања дека во ек на пандемија и вонредна состојба во државата,...

Прочитај повеќе
Вести

Одредени маркети со посебна дозвола ќе вршат достава на намирници преку викендот во текот на полицискиот час во општина Валандово

Во согладност со новите мерки за ограничување на движењето, Општинскиот кризен штаб ќе определи економски оператори (маркети) преку кои...

Прочитај повеќе
Вести

Се изврши дезинфекција на амбулантата во Валандово

ЈЗУ „Здравствен дом” – Валандово продолжува со секојдневната дезинфекција на просториите и влезовите како превенција од COVID-19. Оттаму упатија...

Прочитај повеќе
Uncategorized

Пазарот во Валандово нема да работи и утре

Поради пандемијата со коронавирус, пазарот во Валандово нема да работи и утре, среда, 1-ви април, јавија од „Комунален сервис“...

Прочитај повеќе

Страна 2 of 51

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password