Детали за авторот

Вести

Од утре се затвораат градинките и училиштата – Нови мерки против ширењето на заразата со коронавирус

Владата на Република Северна Македонија на денешната 15-та редовна седница ја разгледа информацијата на Управувачкиот комитет за координација и...

Прочитај повеќе
Вести

Почувствуван земјотрес во Валандово и Струмица

Утрово во 07.26 часот почувствуван е земјотрес кој припаѓа на струмичкото епицентрално подрачје. Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во...

Прочитај повеќе
Вести

Mинистерот за локална самоуправа Милевски во посета на Општина Валандово

Градоначалникот на општина Валандово, Перо Костадинов одржа работен состанок со министерот за локална самоуправа, Горан Милевски и директорката на...

Прочитај повеќе
Вести

Владата со апел до сите што допатувале од регионите со официјална епидемија со коронавирусот задолжително да се јават на контакт телефоните на центрите за јавно здравје

Владата на Република Северна Македонија ги известува сите вработени во државните и локалните институции и претпријатија, вработените во основно,...

Прочитај повеќе
Вести

Вториот најбогат земјоделец во Македонија е валандовчанец

Директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска, на денешната Прес конференција ги соопшти „Највисоките годишни бруто приходи остварени...

Прочитај повеќе
Вести

Доколку патувавте во ризична држава и имате симптоми на коронавирус не одете кај матичен лекар – обратете се на овој број

Доколку се вративте од патување во некоја од ризичните држави, во кои се пријавени инфекции со новиот коронавирус „Ковид-19”...

Прочитај повеќе
Вести

Швајцарската амбасадорка Зутер Техада во посета на општина Валандово

Швајцарската амбасадорка, Н.Е. Сибил Зутер Техада, заедно со градоначалникот на општина Валандово, Перо Костадинов и претседателот на Совет, Владимир...

Прочитај повеќе
Вести

Денес сончево со температура до 21 степен

Денес во Валандово и валандовско не очекува сончево и стабилно време со дневна температура до 21 степен. Ве целата...

Прочитај повеќе
Спорт

Валандовчанецот Петар Гугуљанов дебитираше во Македонската фудбалска репрезентација до 18 години

Петар Гугуљанов, една од најголемите фудбалски надежи на ФК Вардар, по потекло од Валандово, го одигра првиот меч во...

Прочитај повеќе
Вести

Фолк Фест Валандово годинава добива 2 милиони денари поддршка од Министерството за култура

За 35-тото издание на најреномираниот фестивал за новокомпонирана народна музика во Македонија, „Фолк Фест Валандово”, Министерството за култура годинава...

Прочитај повеќе

Страна 2 of 50

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password