Ќе се рехабилитира регионалниот пат Дедели – Фурка – Богданци – Гевгелија

Валандово / 18:38

Со средства од Светска Банка, ќе се рехабилитира регионалниот пат P1109, односно трасата Дедели – Фурка – Богданци – Гевгелија, во должина од 24 километри.

Одлуката денес на прес-конференција ја соопшти Премиерот Зоран Заев.

Покрај регионалниот пат Дедели – Гевгелија, ќе се продолжи и со рехабилитација на бавната лента на Валандовско брдо, со средства од Јавното претпријатие за државни патишта.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password