„Disciples“ на осмото издание на „Д Фестивал“

Валандово / 07:11

На овогодинешното, осмо по ред издание на „Д Фестивал“, на 7-ми јули, на главната фестивалска сцена, ќе настапи британската електро-денс сензација, триото „Дисајплс“.

Музичкиот фестивалот во Дојран, годинава ќе се одржи од 6-ти до 8-ми јули, на четири бини, со настапи на повеќе од 60 изведувачи.

Покрај „Дисајплс“, во Дојран пристигаат и „Коала војс“, „Конспираси“, Дуке Бојаџиев, контроверзниот руски бенд „Пуси рајот“, Горан Трајкоски, „Палиндром“, „Финк“, „Ху си“ и уште многу други кои организаторот допрва треба да ги објави.

Информации за тоа како можете да се снабдите со карти за настанов ќе да најдете на официјалната веб страница.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password