Влатко Стефановски на 6-ти мај во Валандово

Валандово / 19:13

Валандовската културна пролет збогатена со уште еден настан. Градоначалникот на својот Фејсбук профил го најави гостувањето на Влатко Стефановски во нашиот град.

Македонскиот виртуоз на гитара и фронтмен на култниот екс-ју бенд „Леб и сол”, Влатко Стефановски, на 6-ти мај ќе одржи концерт на фестивалската сцена при Домот на културата во Валандово.

 


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password