По инцидентот во недела навечер, санирани штетите на трибината на градскиот стадион

Валандово / 11:32

Санирани се штетите по вандалскиот чин кој се случи пред два дена, при што беа оштетени поголем број од седиштата на трибината на градскиот стадион во Валандово.

При денешната посета на стадионот можеше да се забележи дека трибината е вратена во првобитната состојба, а стадионот е целосно функционален.

Случајот, вчера беше пријавен кај надлежните органи, од каде известија дека се прават напори за пронаоѓање на сторителите.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password