Украдени 100.000 денари од обложувалница во Јосифово

Валандово / 06:02

На 22.10.2018 година во 08.00 часот во Полициската станица Валандово, пријавено е дека на 21/22.10.2018 година во времето од 12.00 до 08.00 часот непознат сторител извршил кражба во спортска обложувалница во с.Јосифово.

Сторителот насилно ја отворил влезната врата и одзел две компјутерски кукишта и мал сеф во кој имало околу 100.000 денари.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password