Валандовчанецот Петар Гугуљанов дебитираше во Македонската фудбалска репрезентација до 18 години

Валандово / 11:01

Петар Гугуљанов, една од најголемите фудбалски надежи на ФК Вардар, по потекло од Валандово, го одигра првиот меч во Македонската фудбалска репрезентација до 18 години.

Нашиот тим го загуби првиот контролен натпревар од селекцијата на БИХ. На мечот кој се одигра на тренинг центарот „Петар Милошевски“ славеше противникот со резултат 0:1.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password