Градоначалникот Костадинов во официјална посета на Општина Серес, Грција

Градоначалникот на Општина Валандово, Перо Костадинов, денес, во Општина Серес се сретна со својот колега Петрос Агелидис.

На средбата беше потпишан Договорот за партнерство за имплементација на прекуграничниот проект „3Em”.

Предмет на проектот е реконструкцијата на објектот на Детската градинка „Калинка“ во Валандово.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари