КУД „Гоце Делчев“ и ансамблот „Распеани валандовчани“ во понеделник ќе настапат на градскиот плоштад

Како дел од претфестивалските активности, во понеделник, на градскиот плоштад во Валандово, со почеток од 20.30 часот, ќе настапат КУД „Гоце Делчев“ од Валандово и ансамблот „Распеани валандовчани“.

Настанот е дел од серијата промотивни настани за овогодинешното издание на „Фолк Фест Валандово“, кој од оваа година повторно се враќа во стариот термин, 24-ти и 25-ти мај.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password