Завршен концерт на Детскиот фолклорен ансамбл при Домот на културата „25-ти Мај“

Валандово / 20:04

На 10-ти јуни, во недела, на Фестивалската сцена „Јанко Узунов“ во Валандово, свој настап ќе имаат членовите на Детскиот фолклорен ансамбл при Домот на културата „25-ти Мај“.

Завршниот концерт на најбројното детско здружение на југоистокот ќе започне во 19.30 часот, а за вечерта предвидени се и настапи на повеќе гости од Валандово и Гевгелија.

Влезот е бесплатен.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password