Талентираниот вокален изведувач Андон Андонов од Валандово – на прием кај градоначалникот Костадинов

Валандово / 13:38

Младиот и талентиран вокален изведувач Андон Андонов од Валандово, денеска беше на прием кај градоначалникот – Перо Костадинов. Тој на 05.10.2018-та (петок) настапуваше на Меѓународниот фестивал за детска музика „Док тече лашва“ во Босна и Херцеговина и ја освои престижната награда „Лашванска птица“.

Андонов е ученик во О.О.У „Јосип Броз Тито“ – Валандово и досега има настапувано на фестивалот „Распеани срца“ во Штип, како и на многу меѓународни натпревари во Р.Србија, Р.Бугарија и Р.Франција, на кои има освоено повеќе престижни награди.

Општина Валандово има за цел да го поддржува талентираниот Андон во сите негови понатамошни активности, во областа на вокалната изведба. Целта е да се помогнат и поттикнат најмладите таленти во општината, како младиот Андон и да им се овозможат услови да се посветат на сопствениот талент и да го развијат во вредност од која придобивки ќе има целата заедница.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password