Детали за авторот

Вести

Делегации од Градската општина Лазаревац во посета на општина Валандово

Делегации на Република Србија и на Градската општина Лазаревац ќе бидат во официјална посета на општина Валандово, во периодот...

Прочитај повеќе
Вести

Во тек е пријавувањето за учество на општинскиот натпревар по Прва помош

Во тек е пријавувањето за учество на општинскиот натпревар во Прва помош. Критериумите за учество се: Секоја екипа треба...

Прочитај повеќе
Вести Спорт

Подготовки за меморијалниот турнир во мал фудбал „Начо Пирава“

На 14.06.2019-та година ќе започне меморијалниот турнир во мал фудбал „Начо Пирава“, кој годинава ќе се одржува по 11-ти...

Прочитај повеќе
Вести Топ

Архиерејска богослужба во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Јосифово

Црковниот одбор при црквата „Успение на Пресвета Богородица“ од село Јосифово, ги известува жителите на општина Валандово, дека на...

Прочитај повеќе
Вести

„Црвен крст“ – Валандово со крводарителска акција во „25-ти мај“

На 22-ри мај 2019-та година (среда) општинската организација на „Црвен крст“ – Валандово организира крводарителска акција. Акцијата ќе се...

Прочитај повеќе
Вести

Румена Бужаровска со промоција на најновата книга „Не одам никаде“ во Валандово

Македонската писателка Румена Бужаровска, во јуни ќе ја промовира својата најнова збирка раскази „Не одам никаде“ – информираат од...

Прочитај повеќе
Вести

Во Валандово одбележан 9-ти мај – Денот на победата над фашизмот

Со положување свежо цвеќе пред споменикот на паднатите борци од Народноослободителната борба на Македнија, во паркот „Пеонија“ во Валандово,...

Прочитај повеќе
Вести

ООУ „Јосип Броз Тито“ – Валандово врши упис на првачиња за учебната 2019/20

ООУ „Јосип Броз Тито“ – Валандово врши упис на ученици во прво одделение, за учебната 2019/20 година. Се запишуваат...

Прочитај повеќе
Вести Топ

Промена во сообраќајниот режим на патот Валандово-Раброво и Раброво-Струмица

Авто-мото сојузот на Македонија информира дека на ден 08.05.2019-та (среда) и 09.05.2019-та (четврток) ќе има промена во сообраќајниот режим...

Прочитај повеќе
Вести

Елена Гребенакова и Борис Китановиќ на меѓународен натпревар во Турција

Од 6-ти до 10-ти мај учениците од II година гимназија при СОУ „Гоце Делчев“ – Валандово, Елена Гребенакова и...

Прочитај повеќе

Страна 1 of 29

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password