КМФ „Проект“-Јосифово со засилување со уште еден играч

Валандово / 05:40

Еден од најдобрите стрелци минатата сезона во футсал лигата – Јосиф Јованов, е нов играч на КМФ „Проект“ – Јосифово.

Јосиф Јованов ќе ги брани боите на „Проект“ во новата сезона. Тој е одличен познавач на футсалот.

Екипата се засили со неколку нови играчи за претстојната сезона и тоа: Дарко Ранготов, Мартин Тодоровски, Димче Андов, како и голманот – Антонио Петровски.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password