Гори Грчки Врв во близина на Грчиште од валандовска страна

Валандово / 15:51

Во близина на селото Грчиште, место викано Грчки Врв, од страната на Валандово, има активен пожар, јавија од Дирекцијата за заштита и спасување.

На пожарите активно делуваат сите субјекти кои се надлежни за справувањето со пожари.

Дирекцијата за заштита и спасување и понатаму ја следи состојбата на сите опожарени места на територијата на Република Северна Македонија и е подготвена да дејствува доколку има потреба.

Апелираме до сите граѓани, да се воздржат од било какво палење на стрништа и ниви за да се избегнат понатамошни катастрофи од ваков тип.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password