Ракометната академија на „Младост“ започна со тренинзите по ракомет во Валандово

Валандово / 08:14

Ракометната академија на „Младост“ – Богданци ги почна ракометните тренинзи во Валандово, за деца, во машка и женска категорија.

Како што информираат од „Младост“ тренинзите ќе се одвиваат трипати неделно со почеток од 16 часот, а уписите се уште во тек.

Сите заинтересирани можат да се пријават кај тренерот Мартин Ташков, кој заедно со Мите Стоилов ќе ги одржуваат тренинзите во спортската сала „Филип Втори“ – Валандово.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password