Градоначалникот Костадинов најави реализација на нови проекти

Валандово / 10:59

Градоначалникот Перо Костадинов на својот фејсбук профил ги најави најновите проекти на кои општина Валандово ќе работи во периодот што следува.

Имено, ќе се уредува просторот околу станбената зграда над бензинската пумпа, ќе се реконструира кровот на културниот дом во Собри и ќе се уредуваат тротоарите на булевар „Првомајска“.

Не е најавено кога точно ќе почне реализацијата на овие проекти, но се очекува да биде во најскоро време.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password