Новогодишна честитка од Градоначалникот Перо Костадинов

Обраќање на Градоначалникот Перо Костадинов по повод Нова година и претстојните Божиќни празници. „Почитувани сограѓани, Деновите…

Градоначалникот Костадинов учествуваше на приредбата во детската градинка „Калинка”

Во пресрет на новогодишните и божиќните празници, во детската градинка „Калинка”, се одржа приредба од страна…

Отворен јавен повик за закуп на државно земјоделско земјиште во општина Валандово

Министерството за земјоделство шумарство и водостопанство објави јавен повик за доставување на понуди за давање во…

Тешко повреден тракторист во сообраќајна незгода кај Удово

На 23.12.2019 во 17.30 часот било пријавено дека на регионален пат на мостот на реката Вардар,…

Нови осум автобуски постојки ќе бидат изградени низ селата во општина Валандово

Со новата Јавна набавка на Општина Валандово се предвидува изградба на нови осум автобуски постојки. автобуските…

Земјоделството како начин на живот за браќата Балески од Валандово

Производство на органски бадеми, органска јапонска јаболка која се преработува во финален производ како сушена и…

Утре „Не биди ѓубре“ – Учествувајте во акцијата за почисто Валандово

Општина Валандово се приклучува на големата акција за чистење, која ќе ја спроведе државната администрација утре,…

„Се вратив сине“ на Влатко Миладиноски која се издвои како хит од „Фолк Фест Валандово“ – 2018 доби фантастичен видео запис

Песната „Се вратив сине“ отпеана од македонската фолк ѕвезда Влатко Миладиноски на ланското издание на „Фолк…

Министерката Царовска и градоначалникот Костадинов во посета на новата градинка во Брајковци и реконструираната во Валандово

Градоначалникот на општина Валандово, Перо Костадинов заедно со министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска,…

Министерката Мила Царовска во работна посета на Валандово

Во работна посета на општина Валандово е министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска. Најпрво,…