„Се вратив сине“ на Влатко Миладиноски која се издвои како хит од „Фолк Фест Валандово“ – 2018 доби фантастичен видео запис

Песната „Се вратив сине“ отпеана од македонската фолк ѕвезда Влатко Миладиноски на ланското издание на „Фолк Фест Валандово“ оправдано доби и фантастичен видео запис.

Песната која се издвои како хит од „валандовските“ композиции од 2018-та е музичко дело на Златко Миладиноски, а аранжманот е на Драган Матевски.

Видео записот е израбтен од IN TV, а сниман во Лозана и Морж – Швајцарија, како и делови од преубавите македонски краишта на Козјак.

Коментари


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.