Детали за авторот

Uncategorized

Вечерва забавата на „Josifovo Summer Fest“ продолжува

Синоќешниот дожд не ги спречи посетителите на „Josifovo Summer fest“ комплетно да уживаат во музиката на фестивалот, па така,...

Прочитај повеќе
Uncategorized

Од септември стартува ракометната школа во Валандово на РК „Младост“-Богданци

Од септември стартува новата ракометна школа во Валандово  на РК „Младост“ – Богданци, наменета за најмладите од општината. Школата...

Прочитај повеќе
Uncategorized

Утрово ставен под контрола пожарот кој избувна во близина на село Грчиште

Пожарот во реонот на с.Грчиште кој зафати нискостеблеста шума и сува трева е локализиран и под контрола. Во гаснењето...

Прочитај повеќе
Uncategorized

Репрезентативецот Антонио Петровски нов голман на КМФ „Проект“-Јосифово

Репрезентативецот Антонио Петровски е новиот голман на екипата на КМФ „Проект“ – Јосифово, кој ќе го брани голот во...

Прочитај повеќе
Uncategorized

Советот на општина Валандово одржа комеморативна седница по повод смртта на советникот Димче Балески

Советот на општина Валандово одржа комеморативна седница по повод смртта на советникот Димче Балески. На седницата свое обраќање имаа...

Прочитај повеќе
Uncategorized

Вечерва во Јосифово традиционална крводарителска акција

Вечерва во просториите на О.О.У „Страшо Пинџур“ – Јосифово ќе се одржи крводарителска акција во организација на „Црвен Крст“...

Прочитај повеќе
Uncategorized

Второто издание на „Josifovo Summer Fest“ ветува подеднакво добра забава, годинава во три фестивалски вечери

Второто издание на големиот фестивал на отворено „Josifovo Summer Fest“ годинава се одржува во три фестивалски вечери, од 23-ти...

Прочитај повеќе
Uncategorized

Во Валандово ќе се одржи јавна расправа за под-проектот „Систем за наводнување Страиште“

На ден 21.08.2019-та година (среда) во просториите на Домот на култура „25 Мај”, Валандово, со почеток во 11 часот,...

Прочитај повеќе
Uncategorized

Друштвени игри за тинејџери, адолесценти и возрасни-уште една нова услуга на валандовската библиотека

Градската библиотека „Гоце Делчев“ – Валандово, ја збогатува својата најнова услуга – Друштвени игри, овојпат и за тинејџери, адолесценти...

Прочитај повеќе
Uncategorized

Картичките за зелена нафта за земјоделците се пристигнати во Министерството за земјоделство во Валандово

Од Министерство за земјоделство, шумарство и водостопанство – ПЕ Валандово, информираат дека картичките за зелена нафта за земјоделците од...

Прочитај повеќе

Страна 2 of 36

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password