Второто издание на „Josifovo Summer Fest“ ветува подеднакво добра забава, годинава во три фестивалски вечери

Второто издание на големиот фестивал на отворено „Josifovo Summer Fest“ годинава се одржува во три фестивалски вечери, од 23-ти до 25-ти август. Домаќин на фестивалот е неповторливиот и единствен Игор Џамбазов.

Голем број на македонски и балкански музички звезди ќе се погрижат за годинашната атмосфера на фестивалот, кој се очекува годинава да ја надмине минатогодишната бројка од над 10.000 посетители.

На 23-ти август (петок) настапуваат: Dj Shorty P, Dj Patsis, Dj Mario Eddie, Divolly&Markward и гости на вечерта – рок бендот „Balkan Jam“. На 24-ти август (сабота) ќе настапат: Марко Логаут, Ареа, Нокаут, Dj Nikifor и гостин – Dj Stefano. И на 25-ти август (недела): Зоран Илиев, Brass Brothers, ѕвездата на вечерта Наташа Беквалац и Dj Tightbeats.

Само за потсетување, минатата година фестивалот имаше огромна посетеност од повеќе градови од земјава, без никакви инциденти и со одлична организација. Идејата на организаторите е фестивалот да расте од година во година, а брендот да остане запаметен во историјата на Јосифово.

Влезот на фестивалот е слободен, а во тек се резервациите на телефонскиот број: 075/ 938-696.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password