Вечерва во Јосифово традиционална крводарителска акција

Валандово / 06:36

Вечерва во просториите на О.О.У „Страшо Пинџур“ – Јосифово ќе се одржи крводарителска акција во организација на „Црвен Крст“ – Валандово.  Акцијата традиционално се одржува секоја година во месец август, во пресрет на големиот христијански празник „Успение на Пресвета Богородица“.

Крв ќе се дарува во периодот од 19:30 до 23 часот.

Инаку оваа крводарителска акција е една од поуспешните кои се реализираат во Јосифово и на неа даруваат крв крводарители од с.Јосифово и с.Удово.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password