Димче Андов нов играч на КМФ „Проект“ – Јосифово

Валандово / 05:53

КМФ „Проект“ – Јосифово продолжува да го гради тимот за новата сезона во Првата македонска футсал лига.

Димче Андов од следната сезона ќе ги брани боите на КМФ „Проект“. Андов е играч со огромно познавање и искуство на футсалот и футсал натпревари.

Претходно на тимот му се приклучија и голманот Антонио Петревски, како и двајцата нови играчи: Дарко Ранготов и Мартин Тодоровски.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password