Во Богданци одржани меѓуопштински натпревари во кошарка за средните училишта

Валандово / 07:26

Во училишната сала во Богданци одиграни меѓуопштинските натпревари во кошарка, во машка и женска категорија, помеѓу средните училишта од Богданци и Валандово, во рамки на меѓуопштинската, натпреварувачка целина.

Постигнати беа следниве резултати:

Женски:

СОУ „Богданци“ – Богданци – СОУ „Гоце Делчев“ – Валандово 24:10

Машки:

СОУ „Богданци“ – Богданци – СОУ „Гоце Делчев“ – Валандово 26:19

Победниците ги продолжуваат натпреварите на зонски турнири со најдоброто средно училиште од Велес и Гевгелија.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password