КМФ СК „Проект-Цико“ на домашен терен ќе ги пречека КМФ „Шкендија“

Валандово / 10:39

На 16-ти ноември (петок) со почеток од 20:30 часот, во спортската сала „Филип Втори“ – Валандово, ќе се одигра натпреварот помеѓу екипите на КМФ СК „Проект-Цико“ и КМФ „Шкендија“.

Натпреварот е дел од десеттото коло на Првата Футсал Лига на Македонија.

Според досегашните резултати од табелата, КМФ СК „Проект-Цико“ по добиениот службен натпревар со екипата на КМФ „Гемиџии“, кои не се појавија на закажаниот натпревар, се наоѓа на 4-тото место, со вкупно освоени 15 бода.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password