Пораз за КМФ СК „Проект-Цико“ по тесната борба за победа со КМФ „Велес“

Валандово / 08:35

Пораз за екипата на КМФ СК „Проект-Цико“ по синоќешниот натпревар со екипата на КМФ „Велес“, кој се одржа во спортската сала „Гемиџии“ – Велес.

Натпреварот беше дел од 13-тото коло на Првата Футсал Лига на Македонија. “Проект-Цико“ и натаму остануваат на 5-тото место на табелата, со освоени 18 поени.

Синоќешниот натпревар беше исполнет со многу голови и голема борба за победа, но крајниот резултат од 11:9 му донесе пораз со многу мала разлика на „Проект-Цико“. Стрелци беа: Ристовски (3), Ристенски (2), Маринковиќ (2), Костадинов (1), Попов (1).

Следниот натпревар од 14-то коло КМФ СК „Проект-Цико“ ќе го одигра со КМФ „Јувентус Серава“ – Чаир, Скопје.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password