Ќерката на Ѓоко Јовиќ чекори по стапките на татко си – Ја препеа „На Велигден сум се заљубил“

Валандово / 07:56

Дека крушата под круша паѓа е сведок и новата обработка на евергринот на Џокси, „На Велигден сум се заљубил“ од страна на Теодора Јовиќ.

Талентираната 11-годишна Теодора е ќерка на еден од најпознатите македонски пеачи Ѓоко Јовиќ, кој влече потекло од валандовско.

Песната, како што напиша Ѓоко на својот Фејсбук профил, е Велигденска честитка од неговото семејство до сите кои го славеа празникот.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password