Нова колекција на „ЗАНОВ“: Resort ’19

Валандово / 17:57

Модниот дизајнер со валандовско потекло Мите Занов кој ги потпишува креациите зад модниот бренд „ЗАНОВ“ излезе со нова летна колекција „Resort ’19“.

Како што вели Занов за новата колекција, таа е инспирирана од движењето и игривоста на ткаенините. Палетата на бои вклучува земјани тонови со нијанси на смела, неонска розова и виолетова боја. Како и многу текстури, плисирање, драпирање и набори.

Сите парчиња дел од „Resort ’19“ се дизајнирани со висококвалитетни и луксузни материјали, а колекцијата вклучува топс, здолништа, панталони и фустани.

Модел во фотосесијата за оваа колекција на „ЗАНОВ“ е валандовчанката Магдалена Ѓоргиевска.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password