Ева Кнежевиќ, ученичка во прва година наградена со патување за Литванија

Валандово / 17:30

СОУ „Гоце Делчев” донесе одлука да ја награди Ева Кнежевиќ – ученичка во I година, општа гимназија, со патување и учество на проект во Литванија.

Оваа награда се доделува на ученичката поради тоа што во основното училиште била првенец на генерацијата, а се запишала токму во средното училиште во Валандово.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password