40-годишен скопјанец крадел пари од платежна картичка од банкомат во Валандово

Валандово / 17:43

Полициска станица Валандово поднесе кривична пријава против Д.Б.(40) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем“.

На 07.06.2019 во болницата „Медикус“ во Струмица, В.Р. од Струмица пријавила дека Д.Б. ѝ одзел паричник во кој имало банкарска картичка во нејзина сопственост, по што од банкомат во Валандово Д.Б. со картичката повлекол 80.000 денари. 


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password