Нападнато службено лице во реонот на Куртамзали

Валандово / 12:17

РЦ Југ поднесе кривична пријава против Е.Ш од Р.Турција поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело„напад на службено лице при вршење работи на безбедноста“.

На 26.09.2019 во 22.35 часот Е.Ш. физички нападнал полициска службеничка од Р.Полска дел од мешовит состав на патрола од Граничната полиција при спроведување на редовни работни задачи во реонот на с.Куртамзали, валандовско.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password