Одредени улици со прекин на водоводната мрежа

Валандово / 08:01

Поради дефект на водоводната мрежа, денес во период од 09:30 до 12:30 ќе биде во прекин водоснабдувањето во град Валандово на улиците:

  • „Никола Карев”
  • „Глигор Прличев”
  • „Маршал Тито”
  • „Првомајска”
  • „Kирил и Методиј”

Известуваат од ЈП Комунален Сервис – Валандово


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password