Писателката Емилија Петрова се вклучува во хуманитарната акција – Средствата од продажбата на книгата ќе бидат донирани за Анастасија од Пирава

Валандово / 11:26

Писателката Емилија Петрова, родум од Богданци, се вклучи во хуманитарната акција за собирање на средства за лекување на малата Анастасија од Пирава во Република Турција.

Отсега средствата од продажбата на нејзиното најново дело „Крвта нема презиме“, по новогодишна цена од 80 денари, ќе бидат донирани за лекувањето на Анастасија.

Сите заинтересирани за набавка на делото и донирање во хуманитарната кампања можат тоа да го сторат со контакт на авторката на Фејсбук.

Линк за контакт: https://www.facebook.com/emilija.petrova.165


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password