Вечерва во Валандово ќе се одржи традиционалната „Божиќна ноќ“

Валандово / 09:53

Вечерва, 07.01.2020, вторник, на плоштадот во Валандво, со почеток од 18 часот, ќе се одржи традиционалната манифестација „Божиќна ноќ“.

Годинава на настанот ќе настапи валандвскиот музички бенд „Генерација 3“.

Организатор на „божиќната ноќ“ е Општина Валандово.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password