Се изврши дезинфекција на амбулантата во Валандово

Валандово / 14:43

ЈЗУ „Здравствен дом” – Валандово продолжува со секојдневната дезинфекција на просториите и влезовите како превенција од COVID-19.

Оттаму упатија благодарност до валандовската фирма Феникс Трејд ДОО за донацијата на електрична пумпа за побрзо и поeфикасно дезинфицирање на површините.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password