Единствениот заразен со „ковид-19” од општина Валандово е негативен на вирусот

Валандово / 18:17

По речиси цел месец поминат во билница, денес Министерот за здравство Филипче јави дека пациентот од општина Валандово кој на 22-ри април беше примен во Битолската болница на болничко лекување поради инфекција со новиот коронавирус е негативен на истиот.

Пациентот симптомите и дијагнозата ги доби додека беше сместен во државен карантин.

Според статистиката денес се регистрирани 50 оздравени лица, а 22 се новозаразени. По пресекот од изминатите 24 часа, на територијата на Република Северна Македонија активни се 382 случаи со „ковид-19“.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password