Денес во Валандово регистрирани двајца нови заболени и еден оздравен пациент од Ковид-19

Од извештајот кој го објави Министерството за здравство на територијата на општина Валандово денес се регистрирани двајца нови заболени од Ковид-19.

Според статистиката денес еден пациент од општината е оздравен, а активни се четири случаи на новиот коронавирус.

Во текот на последните 24 часа направени се 1721 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на Ковид-19 во Македонија.

Коментари


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.