Пепита Маринкова со „кавер” верзија на „Остани” во „My favorite song”

Младата и талентирана валандовчанка, Пепита Маринкова, сними студиска обработка на еден од најголемите балкански хитови, „Остани” на Горан Каран.

Обработката е снимана во музичкото студио „Спасенцовски” како дел од веб серијалот „My favorite song”, придружувана од Роберт Спасенцовски на клавијатури.

Коментари


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.