„Femme” на „Занов“ е нова модна димензија на софистицираноста

Името „Занов” од самите почетоци е синоним за раскош, елеганција и речиси колосално ниво на софистицираност и префинетост, а секоја колекција позитивно изненадување за следбениците на неговата работа.

Колекцијата „Femme”, есен-зима 2020, во никој сегмент не излегува од сликата за совршената жена на Мите Занов, дизајнерот позади брендот „Занов”.

Напротив, “Femme” е можеби и најавтентичната колекција на „Занов” кој и овојпат не потфрли да ги изненади фановите на неговата работа.

Новата колекција, која открива сосема нова димензија на зрелост и смелост во мајсторството на валандовскиот дизајнер, е составена од елегантни и софистицирани есенски и зимски парчиња, сепак, стилизирани да го истакнат „фрикот” во вас.

Коментари


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.