Во вчерашната полициска акција во Валандово казнети повеќе возачи за возење со брзина над дозволената

На 28.02.2021 во периодот од 09.00 до 15.00 часот на подрачје на Одделението за внатрешни работи Валандово била спроведена акциска контрола над возачи кои управуваат возила со брзина поголема од дозволената, при што биле констатирани 8 прекршоци, од кои 6 по акциската контрола и 2 останати прекршоци, кои биле соодветно санкционирани.

Коментари


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.