Лице на 71-годишна возраст е 9-та жртва на Ковид-19 во Валандово

Билансот кој денес го објави Министерството за здравство ја забележа и деветтата жртва од Ковид-19 во општина Валандово.

Во изминатото деноноќие покрај починатото лице регистрирани се и четворица новозаболени, а две оздравени лица.

Според Институтот за јавно здравје – Скопје до денес општина Валандово брои 33 активни случаи.

Коментари


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.