Магазин

Занов со Dedicated посветен на вечната убавина и нејзиниот спој со актуелните трендови

Пред некој ден во Скопје беше презентирана новата колекција на „Занов“ на дизајнерот со валандовско потекло, Мите Занов. На колекцијата беа претставени модели за сезоната есен-зима 2018/19. Ова можеби е…

Прочитај повеќе

Новата ZANOV – RESORT ’18 колекција на дизајнерот Мите Занов е овде

Модниот дизајнер со валандовско потекло, Мите Занов, неодамна ја претстави колекцијата RESORT ’18 за сопствениот моден бренд ZANOV. Колекцијата модниот ракурс на дизајнерот за овогодинешната летна сезона, притоа останувајќи доследен…

Прочитај повеќе

„Disciples“ на осмото издание на „Д Фестивал“

На овогодинешното, осмо по ред издание на „Д Фестивал“, на 7-ми јули, на главната фестивалска сцена, ќе настапи британската електро-денс сензација, триото „Дисајплс“. Музичкиот фестивалот во Дојран, годинава ќе се…

Прочитај повеќе

Александра Јанева, за Велигден, со солистички концерт на плоштадот во Валандово

На 8-ми април, Велигден, со почеток од 20.30 часот, на градскиот плоштад во Валандово, свој солистички концерт ќе одржи извонредната Александра Јанева. Победничката од Макфест, на сцената ќе биде придружувана…

Прочитај повеќе

Изложбата „Ана Франк – Историја за денес“ од вторник во Домот на културата во Валандово

Патувачката изложба „Ана Франк – Историја за денес“, во организација на Младинскиот образовен форум, церемонијално во Домот на културата „25-ти Мај“ во Валандово ќе биде отворена во вторник со почеток…

Прочитај повеќе

Избрани композициите за овогодинешниот „Фолк Фест Валандово“

Од композициите пристигнати на Меѓународниот конкурс за избор на композиции за овогодинешното издание на фестивалот „Фолк Фест Валандово“, програмскиот совет, кој годинава е во својство на директор на фестивалот, ги…

Прочитај повеќе

Вечерва од 20 часот, премиера на претставата „Бомбите во Салонот Бумс“

Вечерва, во Кино салата при Културниот дом „25-ти Мај“, ќе се случи премиерата на претставата „Бомбите во салонот Бумс“ во режија на Кире Ѓоргиев. Веќе подолг период, режисерот од Драмскиот…

Прочитај повеќе

Сашко Коцев на 5-ти април во Валандово

Најпопуларниот македонски комичар, Сашко Коцев, ќе настапи пред валандовската публика со свое „стенд-ап” шоу. Настанот ќе се одржи на 5-ти април, во Домот на културата „25-ти Мај” во Валандово, со…

Прочитај повеќе

Страна 3 of 3

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password