Започнува изградбата на новите градски гробишта во Валандово

Валандово / 00:38

Со поставување на метална ограда долж границите на парцелата наменета за новите градски гробишта, Општина Валандово започнува со решавање на еден од најгорливите проблеми на населението.

На новите гробишта, кои се протегаат на површина од околу десет илјади метри квадратни, ќе се пристапува преку четири влеза за луѓе и еден влез за автомобили.

Оградата би требало да биде завршена за најмногу 45 дена од денот на почнувањето на работите на терен, а Општината за тоа ќе издвои до два милиони денари.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password