Утревечер натпревар помеѓу КМФ СК „Проект-Цико“ и КМФ „Железарец“

Валандово / 07:49

Утревечер, 03-ти ноември (сабота) ќе се одигра натпревар помеѓу екипите на КМФ СК „Проект-Цико“ и КМФ „Железарец“, во спортската сала „Автокоманда“ во Скопје, од 20 часот.

Натпреварот е дел од 8-мото коло од Првата футсал лига. Според досегашните резултати, КМФ СК „Проект-Цико“ се наоѓа на четвртото место на табелата со освоени 12 бода.

Од „Проект-Цико“ известуваат дека натпреварот може да се следи во живо на нивната фејсбук страница.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password