КМФ СК „Проект-Цико“ против КМФ „Гемиџии“ на домашен терен

Во недела на 11-ти ноември 2018-та година, во спортската сала „Филип Втори“ – Валандово, ќе се одигра наттпреварот помеѓу екипите на КМФ СК „Проект-Цико“ и КМФ „Гемиџии“, со почеток од 15.30 часот.

Натпреварот е дел од деветтото коло од Првата футсал лига. Според досегашните резултати, со освоени 12 бода КМФ СК „Проект-Цико“ се наоѓаат на 5-тото место на табелата.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password