Топ

Лажни броеви на девојки од Валандово биле објавувани во „Јавна соба“

Деновиве Македонија ја тресе скандалот со „Јавна соба“ која била креирана на апликацијата за комуникација „Телеграм“, а користена за споделување на компромитирачка порнографска содржина и илегални дејствија како промоција на…

Прочитај повеќе

По 12 години вратени му се надлежностите на Судот во Гевгелија за кои мораше да се патува во Велес

На Основниот суд Гевгелија му се вратени надлежностите, односно овој Суд од 1-ви јануари 2020-та година повторно извршува надлежностите на Основни судови со проширена надлежност. На 88 Седница Собранието на…

Прочитај повеќе

Централното градско подрачје во Валандово добива нов лик

Општина Валандово, од денес започнува постапка за уредување на улица „Моша Пијаде” и централното градско подрачје. Уредувањето во себе ќе опфаќа реконструкција и реставрација на фасадите на објектите, целосно партерно…

Прочитај повеќе

Конкурс за доделување награда „6ти Ноември“ од oпштина Валандово

По повод празникот на општината „6-ти Ноември“, општина Валандово објавува конкурс за доделување на награда и годишно признание на Советот на општина Валандово. Целиот конкурс погледнете го на сликата во…

Прочитај повеќе

Населбата „Мечкин Даб“ ќе добие свој парк

Денес, градоначалникот на Општина Валандово, Перо Костадинов на својот фејсбук профил најави нов проект, изградба на парк во населбата „Мечкин Даб“ во Валандово. Засега нема детали за тоа колку ќе…

Прочитај повеќе

РК „Младост“-Богданци ќе отвори ракометна школа во Валандово

По Дојран, РК „Младост“ – Богданци ќе отвори ракометна школа за деца и во Валандово, на барање на валандовчани. Како што велат од Клубот,  веќе е остварена средба со родители…

Прочитај повеќе

ДЗС со кампања за заштита од пожари, со важност за целата територија на Македонија

Директорот на Дирекцијата за заштита и спасување – Аднан Џафероски, денеска одржа прес-конференција на која ја информираше јавноста за новата кампања на Дирекцијата за заштита од пожари, под мотото „Иднината…

Прочитај повеќе

Потпишан договорот за Сообраќајно поврзување на Индустриската зона Раброво со Регионалниот пат Р-1105

Градоначалникот Перо Костадинов на свечената седница која се одржа во Владата, заедно со директорот на Бирото за регионален развој – Рамиз Реџепи, го потпиша договорот за реализација на проектот „Сообраќајно…

Прочитај повеќе

Валандовската библиотека воведува нова услуга – Друштвени игри

Библиотеката „Гоце Делчев“ од Валандово отвора нова услуга – Друштвени игри (Board Games). Инспирирани од современите трендови на трансформација на библиотеките, се одлучиле на овој чекор со цел да ја…

Прочитај повеќе

Второ авионско прскање против комарци

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион во соработка со осумте општини од регионот организира второ авио-третирање против комарци за оваа година со кое се предвидени две прскања на територијата…

Прочитај повеќе

Страна 1 of 13

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password