Населбата „Мечкин Даб“ ќе добие свој парк

Валандово / 17:54

Денес, градоначалникот на Општина Валандово, Перо Костадинов на својот фејсбук профил најави нов проект, изградба на парк во населбата „Мечкин Даб“ во Валандово.

Засега нема детали за тоа колку ќе изнесува инвестицијата за изградба на паркот, кога се очекува да започне неговата изградба и колку истата ќе трае.


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password