Малолетно дете каснато од куче

На 01.10.2019 во 15.30 часот во Полициската станица Валандово, М.М од село Калково пријавила дека во 14.30 часот нејзиното малолетно дете било каснато од куче сопственост на Ѓ.К. од истото село.

Увид извршила екипа на Полициската станица Валандово и се преземаат мерки за расчистување на случајот. 


⚠ Преземањето авторски текстови и фотографии е дозволено единствено доколку се почитуваат принципите за фер користење на содржина или со претходна дозвола од медиумот.

Valandovo.mk е дел од 034 Медија Груп. Покрај Valandovo.mk групацијата е издавач и на онлајн медиумите Vesti.sr, 24Gevgelija.mk, Bogdanci.mk, 24Dojran.mk и Radovis.mk.

Коментари

Login

Добредојдове! Логирајте се на вашата сметка

Запомни ме Заборавена лозинка?

Lost Password